Logo Tczów Przedszkole

W sumie: 5048

O Przedszkolu

Przedszkole Gminne w Tczowie funkcjonuje od 2013 roku. Mieści się w jednopiętrowym  wolnostojącym budynku. Jego atutem jest położenie, gdyż budynek usytułowany jest w cichym i spokojnym miejscu z dala od ulicy.

Wzdłuż chodnika , który prowadzi nas do przedszkola rozciąga się piękny pas zieleni. Po przeciwnej stronie w otoczeniu dużego ogrodu znajduje się plac zabaw dla naszych wychowanków. Teren przedszkola jest ogrodzony, gdyż jednym z najważniejszych priorytetów dla nas jest zapewnienie dzieciom poczucia bezpieczeństwa. Duży ogród zachęca dzieci do zabaw i spacerów oraz poznawania przyrody w różnych porach roku.

Wewnątrz przedszkola, na ścianach  korytarza, w szatni i salach ,, witają” dzieci piękne, bajkowe rysunki, co sprawia , że wnętrze ma bardzo przyjazny i miły charakter.

Piękne sale, bogato wyposażone w zabawki i pomoce, służą dzieciom zarówno do zabawy jak i rozwijania własnych wiadomości, umiejętności i talentów.  Przedszkole jest miejscem, w którym motywujemy dzieci do działania, poznawania, doświadczania.

W budynku znajduje się bogato wyposażona kuchnia, w której Pani kucharka przygotowuje pyszne i zdrowe posiłki. Własna kuchnia i domowa atmosfera nadaje przedszkolu niepowtarzalny charakter.

Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z troską podchodzi do każdego dziecka.

Nasze przedszkole zapewnia

• profesjonalną opiekę pedagogiczną
  • naukę poprzez zabawę i obserwację
  • zajęcia dydaktyczne i ogólnorozwojowe - realizacja podstawy programowej wzbogaco o treści promujące zdrowie i zdrowy styl życia, ekologię
  •  zajęcia rytmiczne, zajęcia z religii, zajęcia z języka angielskiego zajęcia logopedyczne.

Wójt gminy zaprasza